Obecny czas: Sobota 27 Kwiecień 2024 21:17


Wyślij nowy tematWyślij odpowiedź Strona 1 z 2   [ 19 posty(ów) ]
Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Do ladies, raczej :)
PostWysłany: Czwartek 12 Lipiec 2007 09:43 
SYMPATYK FORUM

Rejestracja: Niedziela 08 Kwiecień 2007 20:05
Posty: 501
Panowie piszą o Euro, smarowaniu łańcucha itp. , a może my byśmy pisały o rzeczach nieco mniej wzniosłych, ale równie przyjemnych?
Na początek proponuję łososia z grila... Tani on ci nie jest, więc może na jakąś specjalną okazję. Płat łososia po umyciu pokroić na kilka porcji, delikatnie natrzeć oliwą, posolić i rozsmarować zmiażdzony czosnek. Grilować na tackach aluminiowych, gruba skóra ryby zapobiegnie przypaleniu. Po upieczniu pokropić sokiem z cytryny, podawać z uśmiechem, i.. do tego PIWO PODAJ, KOBIETO, SCHŁODZONE :))))
Życzę miłego delektowania!


Góra
 Profil Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: Czwartek 12 Lipiec 2007 11:55 
MEMBER WRZEŚNIA
MEMBER WRZEŚNIA

Rejestracja: Czwartek 24 Listopad 2005 17:25
Posty: 3464
Miejscowość: z Krainy Motocykli..
mmm..dobre..przez zołądek do serca..a na tej grubej skórze można spalić laka..po kolacji..hi..pozdr M. ps.aby nie było za nudno..

_________________
..uwielbiam,gdy wiatr wieje mi w twarz..
..niech Życie przynosi Ci tyle przyjemności co mi Jazda..a wtedy Jazda stanie się Twym Życiem.. BORN TO RIDE!!! BORN TO RIDE!!! BORN TO RIDE MC!!!


Góra
 Profil Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: Środa 18 Lipiec 2007 22:11 
SYMPATYK FORUM

Rejestracja: Niedziela 08 Kwiecień 2007 20:05
Posty: 501
Dziś coś zupełnie z innej beczki, bez czosnku... Ciasto bez nazwy, ale grzechu warte. Jeśli przygotowane są składniki wcześniej, zrobienie go nie zajmuje dużo czasu.
Układamy warstwami na średniej blasze. Najpierw warstwa krakersów sezamowych, na to warstwa kremu karpatka ( polecam nasz lokalny- Delecta, może być z masłem lub do przygotowania w 5 minut). Znowu warstwa krakersów. Na to masa kajmakowa ( wcześniej ugotowane mleko skondensowane słodkie w puszce przez 4 godziny w garnku z wodą i przestudzone), na to znowu krakersy lub jakieś herbatniki. Na to następna warstwa : do śmietany kremówki wsypać śnieżkę-proszek, plus tarta czekolada biała plus 2 łyżki żelatyny rozpuszczone w 0,5 szklanki gorącej wody). No, to jest to... Ciasto smakuje każdemu, nie spotkałam nikogo, komu by nie pasowało :))) Jest tam co prawda kalorii trochę więcej niż pojemność niezłego motocykla, ale co tam, warte grzechu. Czekam na komentarze....


Góra
 Profil Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: Środa 18 Lipiec 2007 22:16 
SYMPATYK KLUBU
Awatar użytkownika

Rejestracja: Niedziela 25 Marzec 2007 11:12
Posty: 33
Miejscowość: Września
a ja myślałam, że blok Romka jest kaloryczny:) ale to "Ciasto" pewnie bije go na głowe :)


Góra
 Profil Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: Czwartek 19 Lipiec 2007 10:41 
SYMPATYK FORUM
Awatar użytkownika

Rejestracja: Piątek 11 Listopad 2005 20:53
Posty: 64
Miejscowość: Września
Hihihi
Fajny pomysł.... kącik kulinarny, oczywiscie nie obejdzie się bez komentarza naszych mężczyzn :) Mam fajny przepis na kurczaka z ryżem. Rewelacja!

Sos: 6 szkl. wody, 3/4 kostki margaryny, 4 łyżki ketchupu, 1 1/2 łyżeczki soli, 1/2 łyżeczki pieprzu, 1/2 łyżeczki papryki słodkiej, 1 kostka rosołowa, 1 łyżeczka wegety, 1/2 łyżeczki czosnku. Wszystko razem zagotować.

Na blasze od ciasta wysypać 2 szklanki surowego ryżu. Na to ułożyć 1kg skrzydełek z kurczaka. Zalać wcześniej przygotowanym sosem i włożyć do piekarnika (180 stopni). Piec około godzinki.

Smacznego :)


Góra
 Profil Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: Czwartek 19 Lipiec 2007 12:10 
MEMBER WRZEŚNIA
MEMBER WRZEŚNIA

Rejestracja: Sobota 27 Styczeń 2007 20:00
Posty: 1591
Miejscowość: Borzykowo
Kurdelebele.


Góra
 Profil Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: Czwartek 19 Lipiec 2007 13:26 
SYMPATYK FORUM
Awatar użytkownika

Rejestracja: Poniedziałek 05 Grudzień 2005 17:46
Posty: 112
Makaron w sosie parmezanowym
Makaron, parmezan( 100 g), boczek( 250g), czosnek( im więcej tym lepiej), śmietana (słodka,3 łyżki), jajka (3szt).
Makaron ugotować.
Podsmażyć boczek.
Sos: jajka roztrzepać, dodać starty parmezan, śmietanę , boczek i przeciśnięty przez praskę czosnek. Wymieszać.
Gorący (odcedzony) makaron polać sosem. Wymieszać.
Nie spożywać przed randką!!!
Wersja wegetariańska - bez boczku (też pyszna).


Góra
 Profil Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: Czwartek 19 Lipiec 2007 14:13 
MEMBER WRZEŚNIA
MEMBER WRZEŚNIA
Awatar użytkownika

Rejestracja: Piątek 04 Listopad 2005 19:54
Posty: 2041
Miejscowość: Września
Czarna ten przepis jest to sos Carbonara, jednak zapomniałaś o dwóch składnikach chili, i na sam koniec obficie posypać drobno posiekaną zieloną pietruszką,
Pychota

Ja dla odmiany proponuje coś na czerwono i dla was bez mięsa

Na oliwę z oliwek wrzucamy posiekany czosnek wszystko na małym ogniu, całość zalewamy pół szklanki czerwonego wina , po chwili dorzucamy pomidory posiekane w kostkę, najlepiej świeże lub z puszki, bez skorki oczywiście ( świeże zalewamy na 20 s wrzątkiem i skórka z chodzi ) całość przyprawiamy bazylią najlepiej z pęczka. Do sosu dodajemy pól łyżki masła i makaron w zależności od upodobań, ja preferuje średnie pene aldente oczywiście. Całość delikatnie przemieszać i podawać z Parmezanem. Dobra alternatywa dla mięsożerców ponieważ w takim zestawie niezauważalny jest jego brak, dla uparciuchów przed czosnkiem można dodać jakieś miensiwko.


Góra
 Profil Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: Czwartek 19 Lipiec 2007 14:27 
SYMPATYK FORUM
Awatar użytkownika

Rejestracja: Poniedziałek 05 Grudzień 2005 17:46
Posty: 112
Jest to przepis zmodyfikowany na użytek własny. Nie lubię natki pietruszki, a po zjedzeniu chilli i wypiciu alkoholu puchnę. W tej sytuacji wolę zrezygnowac z chilli :)


Góra
 Profil Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: Piątek 20 Lipiec 2007 10:31 
MEMBER WRZEŚNIA
MEMBER WRZEŚNIA

Rejestracja: Czwartek 24 Listopad 2005 17:25
Posty: 3464
Miejscowość: z Krainy Motocykli..
dobre..oj coś czuję,że trzeba będzie zrobić kiedyś imprezę i każdy przyniesie własnoręcznie przygotowane specjały..

_________________
..uwielbiam,gdy wiatr wieje mi w twarz..
..niech Życie przynosi Ci tyle przyjemności co mi Jazda..a wtedy Jazda stanie się Twym Życiem.. BORN TO RIDE!!! BORN TO RIDE!!! BORN TO RIDE MC!!!


Góra
 Profil Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: Wtorek 31 Lipiec 2007 18:40 
SYMPATYK FORUM

Rejestracja: Niedziela 08 Kwiecień 2007 20:05
Posty: 501
Pani Waleska wygląda tak:
Ciasto: 1 kostka margaryny, 2 szklanki mąki, 2 łyżki pudru, 4 żółtka (białka odłożyć na piankę), 1 łyżeczka proszku do pieczenia, dżem z czarnej porzeczki (domowy, z owocami!), orzechy włoskie.
Wszystkie składniki wyrobić i podzielić na dwie części, białka (z 8 jaj) ubić na piankę z pół szklanki cukru, ciasto rozłożyć na dwie blaszki, na warstwę ciasta położyć warstwy dżemu, piankę z białek, posypać orzechami. Piec ok. 20-30 min w tem 180 stopni.
Krem: 1 kostka masła, 3/4 szklanki cukru, 1 1/2 szklanki mleka, 1 budyń śmietankowy (duży), 4 żółtka (białka poszły na piankę), 50 ml wódki
Zagotować 1 szklankę mleka z cukrem, w reszcie mleka rozrobić budyń z żółtkami i to zagotować. Po ostudzeniu połączyć z masłem i wódką. Placki przełożyć kremem.
No to było na tyle... mniaaaaam


Góra
 Profil Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: Piątek 03 Sierpień 2007 19:50 
SYMPATYK FORUM

Rejestracja: Niedziela 08 Kwiecień 2007 20:05
Posty: 501
Następny pomysł na grila:
Bierzemy chleb pokrojony, kostkę masła ucieramy z czosnkiem (wiadomo, im więcej, tym lepiej), utarym serem (według uznania) i koperkiem. Smarujemy pajdy chleba tym masłem z jednej strony, następnie pakujemy ten chlebuś w folię aluminiowa i na grilka ;)))) Piecze się trochę, chleb powienien wchłonąć masło, a skórka powinna byc chrupiaca, żarcianko jest pyszne, można do tego podać jakiś sos do smarowania pajdek:)
Pycha!
Przy większej ilości gąb do wyżywienia jeden bochenek nie starcza, he, he


Góra
 Profil Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: Sobota 22 Grudzień 2007 21:27 
SYMPATYK FORUM

Rejestracja: Niedziela 08 Kwiecień 2007 20:05
Posty: 501
Idą święta, to podam coś z śledziem, czyli śledź pod kożuszkiem:
Pokrojone w paseczki śledzie, na pokrojona w kosteczkę cebulka, popieprzyć, na to ugotowany pokrojony w kosteczkę ziemniak, warstwa majonezu, na to ugotowana pokrojona w kosteczkę marchewka, na to do wyboru, albo ugotowany pokrojony w kostkę buraczek lub ugotowany pokrojony seler, troszkę majonezu i na to pokrojone ugotowane jajko, na to majonez. Smacznego :)))


Góra
 Profil Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: Niedziela 23 Grudzień 2007 10:32 
SYMPATYK KLUBU
Awatar użytkownika

Rejestracja: Poniedziałek 29 Styczeń 2007 18:07
Posty: 441
Miejscowość: września
to ja dodam cos od siebie:) bierzesz chleb obkladasz serem (zoltym) wkladasz do tostera czekasz 5 min nastepnie smarujesz keczupem (pikantny) i wpierdzielasz az milo...:)pozdrawiam

_________________
marauder>zephyr>gsxf>ninja>horneta>ninja>xr>daytona>R1>RR.....co dalej?:)


Góra
 Profil Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: Niedziela 23 Grudzień 2007 12:35 
SYMPATYK FORUM

Rejestracja: Niedziela 08 Kwiecień 2007 20:05
Posty: 501
Super pomysł, Camelku, tylko przydałby mi się jakiś bardziej christmasowy przepis :)) Bo moje mi się kończą powoli, a chciałabym coś nowego....


Góra
 Profil Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Wyślij nowy tematWyślij odpowiedź Strona 1 z 2   [ 19 posty(ów) ]
Idź do strony 1, 2  Następna



Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Załóż własne, darmowe forum dyskusyjne dzięki phpBB3