Obecny czas: Niedziela 05 Maj 2024 10:41


Wyślij nowy tematWyślij odpowiedź Strona 1 z 2   [ 22 posty(ów) ]
Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Książki, które warto przeczytać...rzeczy, które warto mieć..
PostWysłany: Środa 15 Październik 2008 18:52 
SYMPATYK FORUM

Rejestracja: Niedziela 08 Kwiecień 2007 20:05
Posty: 501
Założyłam ten temat, bo znalazłam kilka recenzji książek, które warto mieć. Podaję post skopiowany z forum motocyklistów Włocławka. Pomyślałam też, że może to się okazać inspiracją dla św. Mikołaja :)


temat o tyle poważny ze nauki nigdy za wiele, a w naszej okolicy nie znalazłem organizownych kursów doszkalających, jedynie Shell Moto Szkoła w której nie udało mi sie uczstniczyć mimo już kilku edycji, może w przyszłym sezonie.
Piszcie jesli wiecie coś o kusach czy szkoleniach dla motocyklistów.
Pozostaje tez samodokształcanie i jest kilka pozycji książkowych, mi udało sie kupic dwie (Motocyklista Doskonały i A Twist of the Wrist) i polecam tę lekturę kazdemu:

Motocyklista Doskonały (David L. Hough)
Wiesz co to przeciwskręt, jak i kiedy go stosować? Dlaczego powinieneś dodawać gazu przez całą długość zakrętu? Jak profesjonalnie wykonać unik i ostro zahamować? Co zrobić, gdy tylne koło wpadnie w poślizg? Co powoduje, że motocykl sam trzyma równowagę? Jakie są najczęstsze przyczyny wypadków z udziałem motocyklistów i jak ich uniknąć? Chcesz poznać techniki, które pomogą ci przetrwać w mieście?
Niezależnie od tego czy motocykl traktujesz jako codzienny środek komunikacji, czy ubóstwiasz jazdę po górskich, krętych drogach, warto abyś zajrzał do tej książki.
Szczegółowe porady opatrzone blisko 200 fotografiami, rysunkami i wykresami przedstawiającymi konkretne techniki i sytuacje drogowe. Tak ogromnej, zaawansowanej wiedzy o jeżdżeniu motocyklem nie poznasz na żadnym kursie.
Książka stworzona przez motocyklistę, który jest uznanym autorytetem w Stanach Zjednoczonych, a swoje porady na łamach czasopism publikuje od blisko 30 lat. Na jego doświadczeniach opierają się kursy szkół jazdy dla zaawansowanych za Wielką Wodą.
Wiedza, doświadczenie i zabawne opowieści starego wyjadacza Davida L. Hougha dają kapitalną mieszankę - pożywną, ale lekkostrawną. Ta książka może być dla Ciebie początkiem długiej drogi do stania się naprawdę doskonałym motocyklistą.
"Czy jesteś początkującym motocyklistą, czy zaprawionym, starym wyjadaczem gwarantuję ci, że znajdziesz w tej książce coś, czego warto się nauczyć. Coś, co sprawi, że będziesz jeździł lepiej i bezpieczniej niż przed lekturą."
Fred Rau Redaktor Naczelny Motorcycle Consumer News



A Twist of the Wrist. Przyspieszenie (Keith Code)
To pierwsza pozycja, która konsekwentnie, krok po kroku prowadzi motocyklistę - czy to nowicjusza, weterana toru, właściciela cruisera, czy zawodnika dosiadającego superbike - przez wszystko, co potrzebne do poprawy techniki jazdy. Ta książka zawiera podstawowe informacje dla każdego, kto chce nauczyć się lepiej pokonywać zakręty na motocyklu.
"...informacje zawarte w książce Code'a to brakująca część edukacji ścigających się motocyklistów". Motorcycylist
"Keith trenował mnie przez rok. Zanim ruszyliśmy na tor, zmusił mnie do myślenia. Kazał mi myśleć na torze i po zejściu z niego. Od tego zacząłem - mam nadzieję, że i wam to pomoże." Wayne Rainey
"Każdy kto umie czytać i potrafi myśleć może wziąć tę książkę do ręki i nauczyć się jeździć szybciej." Cycle World "Nie każdy może uczestniczyć w kursach organizowanych przez Code'a, ale każdy kto się ściga powinien przeczytać tę książkę." Cycle Guide
"Jest wiele książek, które mogę polecić: wszystko, co napisał Douglas Adams, wszystko, co napisał Spike Milligan i wszystko, co napisał Keith Code". OZbike



Strategie uliczne (David L. Hough)
Jeździsz na motocyklu od lat? A może dopiero zamierzasz kupić swoją pierwszą maszynę? Tak czy inaczej zapewne umiesz już jeździć. Zrobiłeś kurs, masz prawo jazdy kategorii A. Hamulec, sprzęgło, gaz, w pięć sekund do setki, ostre zakręty, palenie gumy, wożenie dziewczyn, które wtulają się w twoją skórę. To wszystko masz w małym palcu.
David nie będzie Ci wmawiał, że jest inaczej. David nie będzie Cię przekonywał, że masz jeździć wolniej. David opowie ci kilkadziesiąt banalnych historyjek. O jeżdżeniu po mieście; po dwupasmówkach; o cichych, sennych uliczkach; o przemykaniu się w korkach; o padającym deszczu. Nic nadzwyczajnego. Kto nie jeździł po takich drogach? W takich warunkach?
Historyjki Davida są banalne tylko z pozoru. Jadąc przez miasto czy wybierając się na dłuższą przejażdżkę gdzieś w Polskę, możesz natknąć się na setki nagłych sytuacji drogowych. Sytuacji, których się nie spodziewałeś, a które Cię zaskoczą. Jak wtedy się zachowasz? Spanikujesz? Serce skoczy Ci do gardła? Znasz to uczucie? Jeśli Ci się uda przetrwać, możesz potem opowiadać kuplom jak uniknąłeś dzwonu…
Może jednak nie warto być zaskakiwanym? Może warto nauczyć się przewidywać i być przygotowanym na najgorsze. Wyćwiczyć lepszą technikę jazdy, wypracować bezpieczne odruchy!
Jak sobie poradzić w ekstremalnych, nagłych sytuacjach?
David opowie Ci swoje banalne historyjki.

wszystkie materiały ze strony Buk Rower


Na stronie Buk Power możne tez te książki zamawiać.

O, jest jeszcze książka Janusza Świtaja "12 Oddechów na minutę".


Góra
 Profil Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: Czwartek 16 Październik 2008 08:53 
MEMBER WRZEŚNIA
MEMBER WRZEŚNIA

Rejestracja: Czwartek 24 Listopad 2005 17:25
Posty: 3464
Miejscowość: z Krainy Motocykli..
Polecam tą pierwszą książkę.. "Motocyklista doskonały".. fajnie napisana.. dla kogoś kto już trochę kilometrów nakręcił okaże się skarbnicą.. a najlepsze w niej to ,że uświadamia iż niektóre opisane zachowania na motocyklu i na drodze są jakieś bliskie Nam i znane.. kwestia interpretacji.. bynajmniej ja tak mam..

_________________
..uwielbiam,gdy wiatr wieje mi w twarz..
..niech Życie przynosi Ci tyle przyjemności co mi Jazda..a wtedy Jazda stanie się Twym Życiem.. BORN TO RIDE!!! BORN TO RIDE!!! BORN TO RIDE MC!!!


Góra
 Profil Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: Czwartek 16 Październik 2008 11:09 
SYMPATYK FORUM

Rejestracja: Niedziela 08 Kwiecień 2007 20:05
Posty: 501
W przyszłym tygodniu będę mieć książkę Świtaja, tego sparaliżowanego motocyklisty, po przeczytaniu napiszę coś. Ludzie mówią, że po tej lekturze cieszą sie, że umieją chodzić, mówić, jeść... i tak dalej ....


Góra
 Profil Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: Czwartek 16 Październik 2008 12:12 
MEMBER WRZEŚNIA
MEMBER WRZEŚNIA

Rejestracja: Czwartek 24 Listopad 2005 17:25
Posty: 3464
Miejscowość: z Krainy Motocykli..
współczuję autorowi.. ale jakoś nie uważam aby odczucia po takim wypadku powinny znależć swe ujście na papierze.. nie lubię osobiście się użalać na sobą.. życie.. ciężkie.. ale piękne..

_________________
..uwielbiam,gdy wiatr wieje mi w twarz..
..niech Życie przynosi Ci tyle przyjemności co mi Jazda..a wtedy Jazda stanie się Twym Życiem.. BORN TO RIDE!!! BORN TO RIDE!!! BORN TO RIDE MC!!!


Góra
 Profil Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: Wtorek 28 Październik 2008 10:02 
MEMBER WRZEŚNIA
MEMBER WRZEŚNIA

Rejestracja: Czwartek 24 Listopad 2005 17:25
Posty: 3464
Miejscowość: z Krainy Motocykli..
Zanim wsiądziesz na motocykl.. http://books.google.pl/books?id=xmeMo16 ... t#PPA12,M1

_________________
..uwielbiam,gdy wiatr wieje mi w twarz..
..niech Życie przynosi Ci tyle przyjemności co mi Jazda..a wtedy Jazda stanie się Twym Życiem.. BORN TO RIDE!!! BORN TO RIDE!!! BORN TO RIDE MC!!!


Góra
 Profil Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: Wtorek 28 Październik 2008 10:36 
SYMPATYK FORUM

Rejestracja: Niedziela 08 Kwiecień 2007 20:05
Posty: 501
No to jest tak...mam pożyczoną książkę Świtaja, w prezencie dostałam "Motocyklistę doskonałego", teraz ten link (Panie Marku-toż to czytania na kilka godzin, o analizie nie wspomnę)- i to wszystko kapitalne- chciałabym być taka mądra po przeczytaniu tego wszystkiego, ach!


Góra
 Profil Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: Wtorek 28 Październik 2008 10:49 
MEMBER WRZEŚNIA
MEMBER WRZEŚNIA

Rejestracja: Czwartek 24 Listopad 2005 17:25
Posty: 3464
Miejscowość: z Krainy Motocykli..
musisz zacząć "szybko czytać"..

_________________
..uwielbiam,gdy wiatr wieje mi w twarz..
..niech Życie przynosi Ci tyle przyjemności co mi Jazda..a wtedy Jazda stanie się Twym Życiem.. BORN TO RIDE!!! BORN TO RIDE!!! BORN TO RIDE MC!!!


Góra
 Profil Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: Wtorek 25 Listopad 2008 13:42 
MEMBER WRZEŚNIA
MEMBER WRZEŚNIA

Rejestracja: Czwartek 24 Listopad 2005 17:25
Posty: 3464
Miejscowość: z Krainy Motocykli..
http://www.ptnss.pl/images/ss2005-04/Pt ... ternet.pdf

_________________
..uwielbiam,gdy wiatr wieje mi w twarz..
..niech Życie przynosi Ci tyle przyjemności co mi Jazda..a wtedy Jazda stanie się Twym Życiem.. BORN TO RIDE!!! BORN TO RIDE!!! BORN TO RIDE MC!!!


Góra
 Profil Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: Wtorek 25 Listopad 2008 20:50 
MEMBER WRZEŚNIA
MEMBER WRZEŚNIA

Rejestracja: Sobota 27 Styczeń 2007 20:00
Posty: 1591
Miejscowość: Borzykowo
Ciekawy i przystępny synopsis. Wart polecenia wszystkim. Zastanawiam się, który producent motocykli zastosuje pierwszy elektromagnetyczne sterowanie zaworów w silniku mysl .Chyba wiem....

_________________
Boso ale w ostrogach...


Góra
 Profil Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: Wtorek 25 Listopad 2008 21:49 
SYMPATYK FORUM
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sobota 15 Marzec 2008 21:56
Posty: 72
Miejscowość: z lasu
Chyba Honda w tym juz macza palce...

_________________
prawo jasia: Asia, Basia albo Kasia http://www.moto-concept.pl/


Góra
 Profil Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: Środa 26 Listopad 2008 09:45 
MEMBER WRZEŚNIA
MEMBER WRZEŚNIA

Rejestracja: Czwartek 24 Listopad 2005 17:25
Posty: 3464
Miejscowość: z Krainy Motocykli..
tak.. przyznam szczerze,że wciągająca lektura.. dlatego chciałem się podzielić.. polecam rozdział o tuningu.. podtlenek i inne historie..

_________________
..uwielbiam,gdy wiatr wieje mi w twarz..
..niech Życie przynosi Ci tyle przyjemności co mi Jazda..a wtedy Jazda stanie się Twym Życiem.. BORN TO RIDE!!! BORN TO RIDE!!! BORN TO RIDE MC!!!


Góra
 Profil Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Książki, które warto przeczytać...rzeczy, które warto mi
PostWysłany: Sobota 22 Styczeń 2011 18:13 
SYMPATYK FORUM

Rejestracja: Niedziela 08 Kwiecień 2007 20:05
Posty: 501
Hej, czas odświeżyć temat czytania..."Kobieta na motocyklu" Ani Jackowskiej.

http://www.aniajackowska.pl/

Książka, którą czyta się lekko, przyjemnie, ale i z uczuciem. Ma się wrażenie, że towarzyszy się Ani w tej podróży :) Szczerze polecam, idealna na prezent ;)
Przy okazji zachęcam do głosowania na Ani zeszłoroczną wyprawę po Bałkanach w konkursie National Geographic
http://www.travelery2010.national-geogr ... nominacje/

Pozdrawiam prawie wiosennie Image Image Image Image Image Image


Góra
 Profil Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Książki, które warto przeczytać...rzeczy, które warto mi
PostWysłany: Sobota 22 Styczeń 2011 22:39 
SYMPATYK FORUM
Awatar użytkownika

Rejestracja: Środa 29 Październik 2008 19:33
Posty: 83
Miejscowość: Gniezno
Tez myślałem o tej książce Ani Jackowskiej ale w Empiku nie mieli i w ręce wpadła mi taka: http://bezdroza.pl/ksiazki_pozdroznicze ... wiata,3683
Ciekawych rzeczy o świecie można się dowiedzieć.
Kasiu nie omieszkam przy nadarzającej się okazji wymienić się z Tobą książkami :D


Góra
 Profil Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Książki, które warto przeczytać...rzeczy, które warto mi
PostWysłany: Niedziela 23 Styczeń 2011 18:31 
SYMPATYK FORUM

Rejestracja: Niedziela 08 Kwiecień 2007 20:05
Posty: 501
Proszę uprzejmie :)

Fidel napisał(a):
Tez myślałem o tej książce Ani Jackowskiej ale w Empiku nie mieli
-możesz zamówić.


Góra
 Profil Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Książki, które warto przeczytać...rzeczy, które warto mi
PostWysłany: Niedziela 23 Styczeń 2011 22:26 
SYMPATYK FORUM
Awatar użytkownika

Rejestracja: Środa 29 Październik 2008 19:33
Posty: 83
Miejscowość: Gniezno
wiem wiem ale chciałem wtedy coś na już:)


Góra
 Profil Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Wyślij nowy tematWyślij odpowiedź Strona 1 z 2   [ 22 posty(ów) ]
Idź do strony 1, 2  Następna



Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Załóż własne, darmowe forum dyskusyjne dzięki phpBB3