Obecny czas: Sobota 27 Kwiecień 2024 17:16


Wyślij nowy tematWyślij odpowiedź Strona 1 z 1   [ 9 posty(ów) ]
Autor Wiadomość
 Temat postu: Witajcie!
PostWysłany: Wtorek 05 Październik 2010 02:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sobota 02 Październik 2010 01:16
Posty: 14
Miejscowość: Gniezno
Witam wszystkich!

Pierwszy post, pierwsze kilometry.....

Mało kto przeczyta to do końca.... uoee Nie wymagam tego (G:


Zastanawiałem się niedawno, czy to chwilowe zauroczenie, czy ważny zwrot w moim życiu.

Szczerze i dogłębnie ujawnię historię mojej przygody z motocyklem(ami).

Moja przygoda z dwoma kółkami+silnik zaczęła się niedawno, wiosną 2009 roku.
Wcześniej nikt z rodziny (poza dziadkiem) nie miał styczności z motocyklami.
Jako maluszek miałem okazję "opiekować się" wielkim motorem, tj. Simsonem u babci.
Sąsiad, właściciel obiecywał mi, że kiedy będę na tyle duży, żeby dosięgnąć nogami do ziemi, Simsonek będzie mój.
Za każdym razem czyściłem go i polerowałem do granic możliwości.
Byłem tak najarany, że nie mogłem spać po nocach. Niestety później został sprzedany.

Od tego momentu była cisza aż do wiosny zeszłego roku.

Tłucząc się do pracy autobusem stwierdziłem, że przydałby się przejazd skuterkiem (względy czysto ekonomiczne), więc nabyłem nowego chińskiego bzyka.
Jednak po pracy nie uśmiechało mi się jechać prosto do domu, często jeździłem sobie po powiecie mało uczęszczanymi drogami.
Wtedy poczułem tą magię, jadąc 50km\h zrozumiałem nowy wymiar wolności.
Nie pasował mi do końca styl i komfort, maleńkie kółeczka i tragiczne zawieszenie sprawiało, że zamiast skupić się na tym, co wokół mnie, musiałem uważać, żeby nie zaliczyć dziury. Nie ważne dla mnie było to, czym jeżdżę bo patrząc przed siebie miałem wrażenie, że lecę. Jednak samotna jazda sprawiała, że nie mogłem podzielić się emocjami, widokami, a jazda z dziewczyną (z całym szacunkiem) nie była tym samym co obok niej.
Tak sobie jeździłem aż w październiku poległem na torze przeszkód, czyli ulicy Składowej. Na prostej, jadąc ok 40km\h wpadłem na mały
wybój który wyrzucił mnie w powietrze. Wylądowałem obok skuterka.
W bardzo łagodny sposób nabrałem respektu do drogi, zrozumiałem, że nie można być "Królem szos" na "drewnianym koniku".

Wczesną wiosną postanowiłem kupić "coś" większego. Ograniczone zasoby skłaniały mnie w stronę jakiegoś małego bandziora.
Upatrzyłem sobie nawet ładny egzemplarz, który miałem obejrzeć pierwszego maja.
Jednak wcześniej, w kwietniu pojechałem skuterkiem na rozpoczęcie sezonu, żeby zrobić kilka zdjęć.
Pod katedrą zobaczyłem piękną, niebieską Hondę Shadow. Ponadto jej właścicielem był mój kolega ze szkoły, który zmuszony był ją sprzedać.
Przez cały przejazd motocykli byłem pasażerem, robiłem zdjęcia. Spodobała mi się jazda. Nazajutrz poprosiłem o jazdę próbną, mając jedynie kilka godzin przejechane na szkoleniowej YBR-ce 250. Zaskoczyła mnie lekkość jazdy tym ciężkim motorem i zauroczyło mnie w nim wszystko, zaczynając od wolnych obrotów silnika poprzez wygodną pozycję, kończąc na dużej (jak na moje oczekiwania) mocy, którą przy odrobinie oleju w głowie można zapanować.
Zapominając o "Bandycie" stałem się właścicielem Hondy Shadow 750 z 98r.

Jazda po przedmieściach nabrała klasy, zwiększył się zasięg i możliwości.
Pomimo to powoli zacząłem odczuwać lekką "samotność" w czasie jazdy. Jadąc w wyznaczone miejsce jest ok, ale to jakby zdobyć
Mount Everest ale nie móc się tym z nikim podzielić emocjami (nie osiągnięciem). Opowiesz, że ci się udało ale nikt nie poczuje, ile cię to kosztowało.

Dlatego postanowiłem tu napisać.

Chwilowe zauroczenie, czy ważny zwrot w moim życiu? Nie, taki zawsze byłem. Motocykl to moja nowa forma odcinania się od szarej rzeczywistości.
Czego oczekuję pisząc tutaj? Pogadania z ludźmi, którzy wiedzą (nawet lepiej) co się czuje jadąc motocyklem.
Czy chciałbym być członkiem BtR MC? Oczywiście, że tak, ale nie za wszelką cenę. Najważniejsze już mam: Motocykl i pełen bak.
Jednak jadąc w grupie dopiero czuje się tą moc, nie w pojedynczym silniku ale w grupie szaleńców na swych maszynach.

Więc wiecie o mnie prawie wszystko w tym temacie.

Wiem, wiem. Powinienem się zapisać do forum pisarzy..... wysmiewca

Pozdrawiam wszystkich świrów i osoby które powinny mieć pomiar oktanów a nie alkoholu we krwi.

P.S. Najdłuższy post w życiu. a do tej pory (od początku do końca sezonu) przejechałem 5400 km. Mało ale w przyszłym roku będzie więcej.
Czy był to zmarnowany czas na czytanie?


Góra
 Profil Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Witajcie!
PostWysłany: Wtorek 05 Październik 2010 06:03 
SYMPATYK FORUM

Rejestracja: Niedziela 08 Kwiecień 2007 20:05
Posty: 501
Hej :)
1. Nie ma forum pisarzy.
2. Nie ma takiego motocykla, żebyś miał dziewczynę z boku.
3. Są ludzie,którzy czytają takie posty .
4. Są ludzie, którym czytanie tego się podoba.

Pozdrawiam- Kaśka
PS. Pozdrawiam z resztą bardzo serdecznie :)


Góra
 Profil Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Witajcie!
PostWysłany: Wtorek 05 Październik 2010 08:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wtorek 10 Sierpień 2010 19:00
Posty: 10
Miejscowość: osowa góra
Witaj,
ważne, że od początku nie dorabiasz sobie kilometrów i historii... nie każdego stać na to żeby "przyznać" do tego, że jeździ pierwszy sezon...

Życzę setek tysięcy kilometrów na shadowce i zawsze pełnego baku...

_________________
身體他媽的 لهيئة يمارس الجنس 体の性交


Góra
 Profil Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Witajcie!
PostWysłany: Wtorek 05 Październik 2010 10:37 
MEMBER WRZEŚNIA
MEMBER WRZEŚNIA

Rejestracja: Czwartek 24 Listopad 2005 17:25
Posty: 3464
Miejscowość: z Krainy Motocykli..
Witamy! czasem warto czytać.. mam nadzieję,że nie skończy się tylko na pisaniu.. sezon jeszcze trwa pamiętaj, sobotnie gnieźnieńskie zakończenie(nie jedyne w tym roku) było tylko formalnością.. śmigamy dalej! ps. człowiek uczy się całe Życie.. wiesz gdzie Nas znaleźć..pzdr!

_________________
..uwielbiam,gdy wiatr wieje mi w twarz..
..niech Życie przynosi Ci tyle przyjemności co mi Jazda..a wtedy Jazda stanie się Twym Życiem.. BORN TO RIDE!!! BORN TO RIDE!!! BORN TO RIDE MC!!!


Góra
 Profil Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Witajcie!
PostWysłany: Wtorek 05 Październik 2010 10:46 
SYMPATYK FORUM
Awatar użytkownika

Rejestracja: Środa 19 Maj 2010 16:34
Posty: 277
Miejscowość: Września
Witamy.
Post choć długi to jednak warty przeczytania.
Każdy w życiu musi mieć swój pierwszy sezon, tego nie da się ominąć. :) :) :)
Życzę kolejnych udanych sezonów i zdobywania kolejnych postawionych przez Siebie celów.

Do zobaczenia na drodze i pozdrawiam. :)

_________________
Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale...


Góra
 Profil Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Witajcie!
PostWysłany: Wtorek 05 Październik 2010 14:15 
PRESIDENT
PRESIDENT
Awatar użytkownika

Rejestracja: Niedziela 08 Lipiec 2007 22:30
Posty: 580
Miejscowość: Gniezno
Witaj!!
Miło przeczytać coś takiego i oby Twój zapał nigdy Cię nie opuścił, bo jazda motocyklem to jedna z rzeczy które trzyma nas przy życiu.. A jeżeli kiedyś będziesz miał ochotę pogadać, to spotykamy się w piątkowe wieczory w PUBie PASSOA.


Góra
 Profil Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Witajcie!
PostWysłany: Poniedziałek 11 Październik 2010 07:53 
MEMBER WRZEŚNIA
MEMBER WRZEŚNIA
Awatar użytkownika

Rejestracja: Piątek 04 Listopad 2005 19:54
Posty: 2041
Miejscowość: Września
Opis fajny i godny przeczytania, szczerze życzę by motocykl stał się to twoją życiową pasją a nie tylko chwilowym zauroczeniem.

Zaczynaj od rzeczy małych,
jeżeli chcesz być wielkim.
Zakładaj głęboki fundament pokory,
skoro zamierzasz budować wysoko.

Ktoś to napisał bardzo dawno temu, lecz mimo upływu lat jest nadal aktualne.

Co do klubu, pamiętaj, że on tylko zamienia wcześniej nabytą pasje do wspólnego jeżdżenia i działania, na sposób życia. Jeżeli ktoś pomyli pasje z zauroczeniem pomyli się również wstępując na drogę klubową. BTR FOREVER FOREVER BTR
Pozdrawiam
/ok


Góra
 Profil Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Witajcie!
PostWysłany: Środa 13 Październik 2010 18:21 

Rejestracja: Czwartek 26 Sierpień 2010 18:16
Posty: 5
Miejscowość: Bydgoszcz
Witam Cię i powiem ci że bardzo dobrze zaczynasz a moment gdzie piszesz że polerowałeś simsona a ktoś ci go sprzedał doprowadza do łez . Jeździsz teraz wspaniałym motocyklem i życzę ci szerokości oczywiście zawsze pełnego baku. A co do klubu to musisz być przekonany że tego chcesz bo to zmienia człowieka i jego życie.Pozdrawiam


Góra
 Profil Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Witajcie!
PostWysłany: Środa 13 Październik 2010 19:26 

Rejestracja: Poniedziałek 02 Sierpień 2010 17:41
Posty: 6
Miejscowość: Solec Kujaqwski
tak trzymaj /ok


Góra
 Profil Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Wyślij nowy tematWyślij odpowiedź Strona 1 z 1   [ 9 posty(ów) ]



Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Załóż własne, darmowe forum dyskusyjne dzięki phpBB3